Bu yazı iki kişilik

13
6776

Sevginin, sevmenin, birbirine saygı duymanın, tahammül sınırlarımın zorlandığı ve sorgulandığı zamanları yaşıyor ve son zamanlarda bu ortamlarda bulunuyorum. Hayatımın her döneminde farklı gelişimler oluyor, farklı şeyler öğreniyorum. Bazen bazı şeyler için geç kalmış olabiliyor insan. Zaten hayat böyle bir şey değil mi? Çoğu zaman; doğru insanlarla, doğru zamanda, doğru yerde bir şeyleri paylaşıp, yaşayıp, yakalayabilmek mümkün olmayabiliyor. Hayatımın en doğru dönemi olduğunu düşünüp, sevgime inanıp masumca yaşadığıma inandım..En azından şu zamanla kıyaslandığımda en temiziydi de diyebiliyorum.

Aslında sevmek, insanın bir gereksinimidir! İnsan sevmeyi öğrenince, yaşamayı da anlayabiliyor.Artık sevmenin içinin boşaltılmış bir kelime olduğunu düşünüyorum. Sevmek; dokunmak değil, sevmek mesafe değil, sevmek karın doyurmak değil, sevmek para değil, sevmek gösteriş değil, sevmek oyun değil… İşte siz ne deseniz o değildir sevmek.

Hayatına duygusal bir boyut katmak isteyen herkes şu son zamanlarda âşık oluyor. Bu durumdan rahatsız mısın? Evet rahatsızım!.. Artık bir süre sonra mecburen yaşandığını bildiğiniz, gördüğünüz, hissettiğiniz şey sizi rahatsız eder. Her şey o kadar sıradan ki, sevginiz bile! Aslında korkuyorum. Saf, masum, temiz şeylere toplum olarak o kadar hasretiz ki.

Bazı şeyler o kadar normal karşılanmaya başladı ki tiksiniyorum artık. İnsanlar çok kısa sürede aşık oluyor bir hafta sonra o aşkı bitiyor, hemen ardından başka birine aşık olabiliyor. Bakmayın aşık oluyor dediğime işte tiksindiğim durum burada başlıyor, farklı amaçlar gözler önüne seriliyor. İşte tam da bunları gördüğüm için tiksiniyorum böyle insanlardan ve ilişkilerden.

Amacım sivri bir çıkış yapıp ilişki uzmanlığı yapmak değil bir bakış açısı bir tercih benimkisi. Biz çok çabuk büyüdük, eski güzel şeyler yok, sevgi yok, dünya kirlendi ve hiçbirimiz masum değiliz, o masum yaşları da geçtik. Sevginin dokunmaktan ve heveslerden ibaret olmadığını, böyle bir dünyadan böyle bir sevgi anlayışından ibaret olmadığını anlayıp kendinize bir naziklik yapın. Dokunmadan sevebileceğinizi, masumca yaşayabileceğinizi bilin, öğrenin! Bunu yapmayı bu şekilde yaşamayı öğrenince sevginin aşkın güzelliğinin ne olduğunu da öğreneceksiniz. Yapacağımız şey tamamen sevgimizin selameti ve imanımızın sağlamlığıyla alakalıdır. İnanın bana ruhunuzda güzel kalacaktır. Sevgiyle kalın…

Paylaş
Önceki İçerikİsim ya da soyisim değiştirme davası
Sonraki İçerikBir Sokak
Dünyada bir iz bırakmak, güzel işler yapıp kalplere dokunmak, insanları zaman zaman düşündürmek, okumaya teşvik etmek, alıp başını çığ gibi büyüyen cehalete bir dur diyebilmek, sonraki nesillere ve şuankilere hatta kendimde dahil iyi birer insan olmanın neler gerektirdiğini bulmak göstermek, iyiliğin mutlaka birgün kötülüğe galip geleceği inancını büyütmek ve sorunun aslında ağaçta, gökyüzünde, yağmurda, karda, güneşte, ayda, duvarda değil insanlarda olduğunu ve herkesin, herşeyin değişebileceğini göstermek amacı ile yola çıkmış elinden geldiğince yazmaya çalışan sıradan bir birey. :)

13 YORUMLAR

  • Yorumunuz ve eleştiriniz için teşekkür ederim öncelikle. Aslında burada bir tanımlama değil durum tespiti yapmaya çalıştım. Aşk veya sevginin kitabi tanımını yapmadım. Bu iki kelime üzerinden yaşanan durumları dile getirdim. 🙂 Bol ve keyifli okumalar…

  • O kadar doğru ve gerçek bişey yazmışsın ki!! Artık Aşk Aşık ve Maşuk kelimelerin anlamını kaybetmiş insan.. yoldan geçen biri hemen aynı anda aynı saniyede Aşık, Maşuk Veya Aşk olabiliyor Aşk kıymetini kaybedince insanda düşüyor.. Aşk değil MENFAAT kalmış..

   • Bayıldım. Abartısız söylüyorum içimde olan şeyleri sanki tek tek kağıda dökmüşsünüz Hilal Hanım. Ama tek bir noktada şikayetim var yazı kısa geldi doyamadım tam olarak. Daha sık yazı atmanız dileği ve Rabbim’in sevginin kıymetini bilenlerden kılması duasıyla. Kaleminize, yüreğinize sağlık.

    • Güzel yorumunuz için çok teşekkür ediyorum. Bir dahaki yazımda buna dikkat edip bol doyum alacağınız bir yazı yazacağım InşAllah sevgiyle kalın. ?

 1. Mallesef günümüzde saflık masumluk gibi kelimeler anlamını yitirdi ne desekte boş gelir. Yazdığınız yazı güzel tabiki de ama okuyanlar farklı bakış açısıyla bakıcaklardır. Keyifle okudum. ??

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here